FAQ

Wiemy, że podczas rekrutacji pojawia się wiele pytań i zawsze chętnie na nie odpowiemy! Część z nich znajdziesz poniżej - m.in. o naszych benefitach, technologiach i narzędziach z jakimi pracujemy oraz o tym jakie umiejętności musisz posiadać, aby do nas dołączyć.

Masz więcej pytań? Napisz do nas na career@semantive.com.

frequently asked question /
frequently asked question /
Z jakimi technologiami i narzędziami pracujecie?

Specjalizujemy się w obszarze Python oraz Cloud (głównie AWS, ale też Azure i GCP). W codziennej pracy korzystamy z Pythona 3.6, Flaska, oraz całej gamy różnych serwisów chmurowych, jak na przykład w przypadku AWS: S3, Dynamo, API Gateway, RDS, Lambda, Step Functions, czy EKS. Architektura jest w większości mikroserwisowa. Używamy Terraforma lub AWS Cloudformation do IaaC. Korzystamy również z Jenkinsa.

Za co będę odpowiedzialny/a, gdy dołączę do zespołu developerów?

Każdy developer w Semantive jest odpowiedzialny za cały cykl wytwarzania oprogramowania. Wśród Twoich zadań będzie m.in. napisanie czystego kodu, napisanie testów (testujemy kod na wielu poziomach - testy jednostkowe, testy integracyjne, testy wydajnościowe), modyfikowanie infrastruktury, wdrożenie, utrzymanie i dokumentacja.

Co z angielskim? Czy jest wymagany?

Tak, język angielski jest dla nas bardzo ważny! Współpracujemy z klientem z USA, gdzie spotykamy się na codzienne call’e w celu raportowania naszej pracy i proponowania dalszych rozwiązań. Często też współpracujemy z developerami z innych krajów.

Czy istnieje możliwość współpracowania z Semantive w mniejszym wymiarze czasu godzin?

Niestety nie, obecnie poszukujemy osób dostępnych na pełen etat.

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Staramy się, żeby proces rekrutacyjny do Semantive był dla każdego przyjemny i szybki. W zależności od roli, na którą aplikujesz będzie się on trochę różnił.

W przypadku ról technicznych możesz spodziewać się 2-3 etapów - rozmowy HRowej (30-45 minut) oraz rozmowy technicznej (60 minut), a czasem również etapu Culture Fit.

Jak wygląda praca w Semantive? Pracujecie z biura czy zdalnie?

Obecnie pracujemy w 100% zdalnie. Spotykamy się jednak bardzo często w Warszawie (co około 2 miesiące), żeby wspólnie popracować, a wieczorem wyjść na zorganizowaną integrację. Godziny naszej pracy są elastyczne. Ważne jest dla nas to, żebyś był/była dostępna na porannych spotkaniach (w zależności od zespołu w godzinach 9-10) oraz popołudniowych daily z klientem (ok 16:00 - 16:30). Większość zespołu pracuje w godzinach 10-16.

Jak będą wyglądać moje pierwsze dni w Semantive?

Niezależnie od Twojej roli w Semantive, od pierwszego dnia pracy zostanie Ci przydzielony Buddy, który o Ciebie zadba. Jeśli jesteś developerem, zostaniesz stopniowo wprowadzony/a w projekt, będziesz mieć czas na zadawanie pytań i zrozumienie struktury projektu. W przypadku innych ról w Twoim pierwszym dniu przedstawimy Ci plan na najbliższy czas - zależy nam, żebyś miał/a pewność jak będą wyglądać Twoje kolejne dni w Semantive.

Zgodnie z jaką metodologią rozwijacie projekt?

Pracujemy w SAFe (Scaled Agile Framework). Praca w projekcie jest podzielona na 3-miesięczne okresy (Program Increments), która są podzielone na 10-dniowe sprinty.

Na jakie benefity mogę liczyć w Semantive?

Dołączając do nas możesz liczyć na balans pomiędzy życiem prywatnym a pracą. Dbamy o nasz zespół zarówno od strony ścieżki rozwoju - mamy indywidualny budżet szkoleniowy dla każdego (3.600zł na rok) i dwa dni płatne szkoleniowe, a także sesje dzielenia się wiedzą np. podczas TECHtalków. Zapewniamy też pakiet sportowy i medyczny, lekcje angielskiego i 23 dni wolne, które są płatne.

Jak dbacie o rozwój zespołu Semantive?

Ambicja jest jedną z naszych wartości, dlatego rozwój jest czymś, co cenimy bardzo mocno. Mamy indywidualny budżet szkoleniowy dla każdego (3.600zł na rok) i dwa dni płatne szkoleniowe, a także sesje dzielenia się wiedzą np. podczas TECHtalków. Dodatkowo opłacamy certyfikację naszych developerów w zakresie rozwiązań chmurowych

Jak wyglądają dni wolne w Semantive w 2023?
  • 15 dni wolnych płatnych
  • 9 dni wolnych świątecznych płatnych
  • 2 dni szkoleniowe płatne