FAQ

Czy język angielski jest wymagany? Jaka będzie moja rola gdy dołączę do zespołu? Z jakimi technologiami i narzędziami będę pracować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz tutaj.

frequently asked question
Z jakimi technologiami i narzędziami pracujecie?

Specjalizujemy się w obszarze Python oraz Cloud, jakim jest AWS. W codziennej pracy korzystamy z Pythona 3.6, Flaska, oraz całej gamy różnych serwisów AWSowych tj. S3, Dynamo, API Gateway, RDS, Lambda, Step Functions, czy EKS.
Architektura jest w większości mikroserwisowa. Używamy Terraforma lub AWS Cloudformation do IaaC. Korzystamy również z Jenkinsa

Za co będę odpowiedzialny, jak dołączę do zespołu?

Każdy developer w Semantive jest odpowiedzialny za cały cykl wytwarzania oprogramowania. Wśród Twoich zadań będzie m.in. napisanie czystego kodu, napisanie testów (testujemy kod na wielu poziomach - testy jednostkowe, testy integracyjne, testy wydajnościowe), modyfikowanie infrastruktury, wdrożenie, utrzymanie i dokumentacja.

Czy język angielski jest wymagany?

Tak, język angielski jest dla nas bardzo ważny! Współpracujemy z klientem z USA, gdzie spotykamy się na codzienne call’e w celu raportowania naszej pracy i proponowania dalszych rozwiązań. Często też współpracujemy z developerami z innych krajów.

Czy istnieje możliwość współpracowania z Semantive w mniejszym wymiarze czasu godzin?

Niestety nie, obecnie poszukujemy osób dostępnych na pełen etat.

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Staramy się, żeby proces rekrutacyjny do Semantive był dla każdego przyjemny i szybki. Cenimy czas każdego kandydata więc większość rekrutacji to 2 lub 3 etapowy proces.
W przypadku roli developerskiej możesz spodziewać się 2 etapów - rozmowy HRowej (30-45 minut) oraz rozmowy technicznej (60 minut). Jeśli przesyłasz swoje CV na rolę Leader’a, dodatkowo zostaniesz zaproszony na 3-cie spotkanie z naszym CEO (30 minut).

Jak wygląda tryb pracy w Semantive?

Obecnie pracujemy w 100% zdalnie. Spotykamy się jednak bardzo często w Warszawie (co około 2 miesiące), żeby wspólnie popracować oraz wieczorem wyjść na integracje.

W jakich godzinach pracujemy?

Godziny pracy są elastyczne. Ważne jest dla nas to, żebyś był/była dostępna na porannych spotkaniach (w zależności od zespołu w godzinach 9-10) oraz popołudniowych daily z klientem (ok 16:00 - 16:30). Większość zespołu pracuje w godzinach 10-16.

Jak będą wyglądać moje pierwsze dni w Semantive?

Od pierwszego dnia pracy zostanie Ci przydzielony Buddy, który o Ciebie zadba. Zostaniesz stopniowo wprowadzony w projekt, będziesz mieć czas na zadawanie pytań i zrozumienie struktury projektu. 

Zgodnie z jaką metodologią rozwijacie projekt?

Pracujemy w SAFe (Scaled Agile Framework). Praca w projekcie jest podzielona na 3-miesięczne okresy (Program Increments), która są podzielone na 10-dniowe sprinty.

Jak wyglądają dni wolne 2022 w Semantive?
  • 15 dni wolnych płatnych
  • 8 dni wolnych świątecznych płatnych
  • 2 dni szkoleniowe płatne